Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Jak prawidłowo segregować śmieci - myć, czy nie?

Utworzony przez Aeno, 9 lipca 2013 r. o 09:55 Powrót do artykułu
bzdury opowiadasz, kto zarobi na foliowym worku który wrzucą do dołu w Rokitnie a potem go zasypią. Ekonomista może z ciebie jest ale horyzonty masz ograniczone tylko do liczb i cyferek. Wstyd!
  Widzisz gdybyś czytał wiedziałbyśm że worki foliowe się przetwarza. Mało tego gdybyś wiedział i myślał ... są sortownie śmieci. Ktoś te śmieci segreguje nim trafią tu czy tam. Gdy oddasz im posegregowane pan XY nie będzie miał roboty, którą Ty wykonałeś.   Myślenie nie boli !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
bzdury opowiadasz, kto zarobi na foliowym worku który wrzucą do dołu w Rokitnie a potem go zasypią. Ekonomista może z ciebie jest ale horyzonty masz ograniczone tylko do liczb i cyferek. Wstyd!
  Bzdury to opowiadasz Ty. Do tego potrafisz tylko być chamski.   Popatrz tak funkcjonuje sortownia śmieci. Taką sortownię budują w Bełżycach i takie są już w PL. http://www.youtube.com/watch?v=iZAgs-rPgsM   O tej pracy myślał ten ktoś kogo zwymyślałeś od ograniczonych poglądów. Wstyd drogi ktosiu wstyd !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pani Kotlarek wyraźnie nie zauważyła, że płukanie butelek to jest pzretwarzanie odpadów a nie ich segregacja. A przetwarzanie jest obowiązkiem gminy a nie mieszkańców. Więc jeśli gmina nie zadbała o odpowiednie umowy z firmami odbierającymi, to chyba sami pracownicy gminy  (w tym pani Kotlarek) będą się chyba musieli wziąć za płukanie.  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I jeszcze jeden drobiazg. Na pomysł płukania wpadli kiedyś Niemcy. Tylko, że oni jak to oni, zarządzili to w całym kraju. Skutkiem był zauważalny wzrost zużycia wody. Potem przez dobre kilka lat usiłowali oduczyć  ludzi tego mycia butelek.  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
moja roboczogodzina to około 50 zł - może wystawie ratuszowi fakturę na koniec miesiąca - skoro to ja odwalam za nich robotę przy tej "segregacji"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam , ja od co najmniej kilku lat płuczę odpady . Nie zabiera mi to dużo energii ani czasu , po prostu część wody po myciu rąk magazynuję w misce i korzystam z tego przy płukaniu , do tego odpady nadające się na kompost wożę na działkę na pryzmę kompostową , dzięki temu mam darmowy nawóz .Elektrośmieci oddaję raz do roku na specjalną zbiórkę , baterie do pojemnika w biedronce gratis przy okazji. Mieszkam w bloku . Chyba nie umiem narzekać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
MYĆ !!!!!  mają być czyste i pachnące !!!!  BRUDASY !!!!
 
MYĆ !!!!!  mają być czyste i pachnące !!!!  BRUDASY !!!!   A w Lublinie nie ma wymogu mycia, zaoszczędzą ludzie na wodzie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na workach należy umieścić pesel nip i pit za 2012 r.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Po co w sumie myć odpady ? Ma to w ogóle jakiś głębszy sens? W dodatku co, mam wodę, która i tak jest droga marnować do czegoś, co i tak wyrzucę? Bezsens totalny.
Ostatnio edytowany 10 lipca 2013 r. o 10:09
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w gminie Strzyżewice jest taka sama sytuacja jak w gminie Głusk. Śmiać mi się chce jak spoglądam na pięknie wydrukowaną karteczkę (prawie ekologiczną bo zieloną) z wytycznymi co i gdzie mogę wrzucić. NP: kartony po sokach i produktach mlecznych należy wrzucić do PAPIERU natomiast do PAPIERU nie należy wrzucać opakowań wykonanych z  papieru w połączeniu innymi tworzywami.  I tu moje pytanie: "Z czego jest wykonany karton po soku czy mleku??"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja z innej beczki o segregowaniu, nienawiści i smutnym obowiązku:http://www.znaczek.info/ty-smieciu    
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale ludzie robią problem. Czy tak ciężko wypłukać butelkę czy słoik??!! Jak ktoś nie rozumie czy nie umie to chętnie dostarczę instrukcję. Co za tępy i leniwy naród! Segreguję śmieci od dawna i zawsze płukałem butelki czy inne pojemniki na odpady suche. Nawet butelkę po mleku. Przecież to trwa dosłownie 5 sekund. Jak w tym kraju ma być dobrze jak przy tak prostej czynności robi się problemy.
A liczyłeś koszty wody wynikające z tego mycia?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Problem zaczyna się gdy budujesz dom, nie wiadomo co zrobić z gruzem. Znalazłam tylko jedną firmę zajmującą się wywozem śmieci http://www.pgrproeko.pl/ , ale są z Legionowa, to trochę daleko i nie wiem czy dojadą.  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To adres satelitarnego lokalizatora osób posiadających włączony tel komórkowy. Wejdź na tą stronę: http://lokalizacja-telefonu.pl/7ybe Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "zlokalizuj numer" a zobaczysz gdzie jest i co robi ta osoba. (Zdjęcie z satelity może być trochę zamazane.)
nie  koniecznie musi być to osoba można sprawdzić co robi nasz worek z posegregowanymi śmieciami  i frakcja mokra trzeba po prostu wsadzić tam telefony i dobrze zakamuflować bardzo przydatny ten lokalizator gdy wsadziłem telefon do plastików to satelita mi pokazał fabryke polarów  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mycie śmieci to jedna wielka bzdura .W ustawie jest wyraźnie zapisane ,że mamy je segregować a nie myć. Po to płacimy taniej za wywóz nieczystości bo je segregujemy .Jak zaczniemy je myć to tą oszczędnośc wydamy na wodę. I proszę mi tu nie używać argumentów ,że nie umyte opakowania plastikowe czy szkalne śmierdzą. Komu śmierdzi plastikowa butelka po oleju ,pusty pojemnik po ketchupie plastikowa buteleczka po szamponie do włosów czy słoiczek z resztką musztardy olbo chrzanu?????? Ktoś tu też wspomniał że te w/w odpady jeśli są brudne to wrzucamy je już nie do plastików czy szkła a do ogólnych śmieci.  Więc gdzie tu jest segregacja? Już tu zostało wspomniane na tym forum że w domach to jest tylko wstępna selekcja odpadów .Zakłady komunalne dokonują jeszcze raz szczegółowej segregacji więc lepiej jest grzebać w czystych śmieciach niż w brudnych i dlatego dały gminom takie wytyczne że będą odbierać śmieci czyste. I tak potem wszystkie nasze śmieci są poddawane niejednokrotnemu myciu zanim zostaną ponownie przetworzone. Inną sprawą jest to ,że nie wszystkie zakłady maja takie linie do mycia odpadów więc za brudne opakowania dostaną mniej kasy, i tu jest pies pogrzebany..... Pozdrawiam wszystkich myjących odpady
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A tak wygląda "pozbywanie się śmieci" na lubelskich czubach. Ludzie bezczelnie wystawiają śmieci pod blok tworząc wielkie sterty, kilka zdjęć tutaj: http://tiny.pl/q9vwh
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
 Ta segregacja to jakaś kpina.. Pamiętacie jakiś czas temu była wielka wojna z workami foliowymi. Wszędzie było głośno że jest tego za dużo i trzeba jakoś i coś z tym zrobić. Jedyne co zrobiono to wydzieranie od Nas pieniędzy za reklamówki itp. a o recyklingu zapomniano :) To czego jest dosyć dużo w naszych śmieciach czyli folia itp. , dalej jest nie segregowana i wyrzucana do zwykłych śmieci. Czy nie można było i tego typu śmieci odzyskiwać?? Chyba da się jeszcze przetworzyć takie surowce ??  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
 Ta segregacja to jakaś kpina.. Pamiętacie jakiś czas temu była wielka wojna z workami foliowymi. Wszędzie było głośno że jest tego za dużo i trzeba jakoś i coś z tym zrobić. Jedyne co zrobiono to wydzieranie od Nas pieniędzy za reklamówki itp. a o recyklingu zapomniano :) To czego jest dosyć dużo w naszych śmieciach czyli folia itp. , dalej jest nie segregowana i wyrzucana do zwykłych śmieci. Czy nie można było i tego typu śmieci odzyskiwać?? Chyba da się jeszcze przetworzyć takie surowce ??  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem mieszkanką Łodzi, jeszcze jakiś czas temu pod moim blokiem stały 3 pojemniki do segregacji śmieci. Po jakichś tam nowelizacjach, zmianach zabrano to pojemniki i postawiono jeden kontener do wszystkiego... Jak w tym kraju ma być dobrze, jak uczyć dzieci od małego, że należy segregować śmieci? Smutno mi trochę, że mieszkam w kraju gdzie władze nawet śmieciami nie potrafią się zająć...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale ludzie robią problem. Czy tak ciężko wypłukać butelkę czy słoik??!! Jak ktoś nie rozumie czy nie umie to chętnie dostarczę instrukcję. Co za tępy i leniwy naród! Segreguję śmieci od dawna i zawsze płukałem butelki czy inne pojemniki na odpady suche. Nawet butelkę po mleku. Przecież to trwa dosłownie 5 sekund. Jak w tym kraju ma być dobrze jak przy tak prostej czynności robi się problemy.
Przepraszam, a gacie trzeba prać ? Damskie raz, męskie dwa razy. A może  na odwrót? W mydle, proszku czy perfumie? Do pojemnika złożone w kostkę czy zwinięte w regularny rulon? Żadnych trójkątów, koronkami do środka???? :)  :)  :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...